Zpět na výpis referencí

Koupelna s mini vaničkou a závěsným WC

srpen 2018
3,8 m2
Trutnov
čas18 dní
cena194 000 Kč

Jak se říká „život je změna“ a taková to změna mě potkala, když mě paní Ullmannová oslovila, že by chtěla zrekonstruovat její koupelnu a WC. Koupelna a WC se nachází ve zděné cihlové bytovce, takže na nás nečekalo bourání umakartu, tak jak je to běžné v panelových bytech.

Příprava rekonstrukce

koupelna ze zdivaZměna to byla opravdu pořádná, protože při prvním zaseknutí bouracího kladiva do zdiva, jsem si uvědomil, na co jsem při rekonstrukcích umakartových jader zapomněl. Ano byl to všude přítomný prach. Hóóóóódně prachu. Když to ještě umocníte tím, že koupelna a WC nemají žádné okno, vypadali jsme jako mlynáři. Také jsem netušil, že se nám podaří naplnit kontejner na suť, až po okraj. Odhadoval jsem to na větší půlku, ale když musíte osekat původní obklad až na cihlu, k tomu zbourat příčku mezi koupelnou a WC a vybourat dvě vrstvy dlažby z podlahy, tak se pak není čemu divit. Tyto situace, vždy vyplynou, až po započetí rekonstrukcí a u cihlových koupelen, se to nedá odhadnout dopředu.

Hrubá stavba včetně instalací

koupelna pomocí sádrokartonuLéto frčelo v plném proudu a rekonstrukci jsme prováděli v pohodovém prvním patře. Když jsme vybourali vše potřebné, vytyčili jsme velikost koupelny na 150 x 180 cm. Velikost WC byla pěkných 130 x 80 cm. Nová koupelna bude osazena sprchovým koutem a celkově dispozice koupelny proti té původní se změnila. K tomu se tedy musely změnit i rozvody vody a odpadů. Tím, že se zbourala příčka mezi koupelnou a WC, z důvodu velké křivosti, jsme mohli do nové příčky schovat trubky ze stoupaček topení, které byly původně na WC. Potrubí pro topení se muselo upravit a instalovalo se do nové sádrokartonové příčky Rigips, kde si své místo našly i některé rozvody elektroinstalací.

Po všech potřebných instalačních rozvodech se v koupelně a na WC, udělal nový kabát, který byl připraven pro obkládání. Stropy se snížili pomocí sádrokartonu. V koupelně se instalovalo odsávání a zapojilo se LED panelové osvětlení. Nerovnosti betonových podlah jsme vyřešili samo-nivelační stěrkou Weber.

Návštěva koupelnového studia

závěsné umyvadlo se skříňkou TrutnovPřed samotnou realizací jsem s paní Ullmannovou navštívil koupelnové studio, kde jsme si společně prošli a vybrali to, co nová koupelna a WC bude obsahovat. Obklad na stěny byl použit ve formátu 50 x 20 cm a byl rozdělen listelou o velikosti 50 x 8 cm. Dlažba byla použita ve formátu 33 x 33 cm s hrubým, mírně zvlněným povrchem. Revizní dvířka stoupaček byly použity pod obklad, aby nic nenarušovalo, příjemný přírodní obklad v pískové barvě. Mini vanička sprchového koutu je vysoká od země 40 cm a zakryta čelním panelem. Mini vanička má sedátko a dá se napustit jako vana. Sprchové dveře s pojezdem do stran a sprchový set Optima s baterií, doladil prostor pro sprchování.

Závěsná skříňka s umyvadlem o šířce 60 cm a dvěma šuplíky s tichým dojezdem, doplňuje spolu se zrcadlovou galerkou, celek nové koupelny. Ještě doplním topný žebřík, který poslouží i jako sušák ručníků, o rozměrech 130 x 60 cm a je osazen termostatickou hlavou. Původní WC, ustoupilo modernímu závěsnému, od Geberit. I když místnost pro WC má velikost 130 x 80 cm, podařilo se bílým nátěrem a obkladem do výšky 130 cm, udělat příjemně vzdušnou místnost, než to bylo před rekonstrukcí.

Poděkování

Paní Ullmannové, bych rád poděkoval za oslovení mých služeb, jejího skvělého přístupu a komunikace jak ke mě, tak i k mým kolegů. Referenci od paní Ullmannové si můžete přečíst níže.

Reference od zákazníka

Byla jsem spokojená s pomocí výběru komponentů koupelny a WC. Také jsem spokojená s prací pana Chroustovského, moc se mi koupelna a WC líbí. Doporučuji všem co chtějí v budoucnu rekonstruovat.

Ullmannová

Video nové koupelny: 

    Kontaktní formulář


    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních a kontaktních údajů