Zpět na výpis referencí

Rekonstrukce koupelny pro tělesně postiženého chlapce

březen 2018
9 m2
Trutnov
čas20 dní
cena278 000 Kč

WC Rekonstrukce koupelny pro devítiletého kluka, který je na invalidním vozíku. Vnímám to jako moc smutnou životní situaci, když malý Pepík ještě před dvěma roky normálně chodil. Ale právě proto, to byla pro mě velká motivace a půl roku plánování, aby malý Pepík měl koupelnu snů. Nejhezčí na tom bylo to, že Pepík nevěděl, že se bude jejich koupelna rekonstruovat. Když tedy po měsíci přijel z léčebných lázní, čekalo ho doma milé překvapení.

Příprava rekonstrukce

rekonstrukce zděné koupelny TrutnovRekonstrukce koupelny mi zabrala čtyři týdny práce. Vše bylo opravdu náročné a nejvíce práce nám daly zabrat nové rozvody pro vodu, odpady a topení. Přeložka topných trubek, které byly původně v příčce staré koupelny, byl opravdový oříšek. Trubky jsme si museli protáhnout v zemi, přes stěnu a vést je pod původní strop, kde jsme se zase napojili na horní patro. Nicméně můj tým řemeslníků, jsou opravdový profesionálové a vím, že vždy vymyslíme to nejlepší možné řešení.

Původní koupelna byla pro invalidního Pepíka opravdu nevyhovující a jízda s vozíkem nemožná. Problém bylo i WC, které bylo za zdí a dveřmi a ještě na prostoru 1 m2. Takže, aby bylo všechno dostupné, začaly bourací práce. Všechno muselo pryč a po bouracích pracích, zůstal prostor o velikosti 3 x 3 m2. To už je pěkný prostor na to vytvořit koupelnu, kde malý klučina na vozíku, projede ke všem částem koupelny, bez cizí pomoci.

Invalidní prvky vybavení koupelny

invalidní umyvadlo TrutnovSprchový kout o velikosti 120 x 90 cm a křídlovými dveřmi, splnil očekávání, protože vstup do sprchového koutu, není nijak omezen. Dveře mají v rozích otočné panty a dají se otvírat dovnitř i ven. Záleží  jen na Pepíkovi, jaký sytém otevření dveří, bude pro jeho vstup nejpohodlnější. Vana o velikosti 170 x 75 cm s kolmými stěnami, je také velmi pohodlná. Vanu nejvíce ocenil Pepíkův tatínek, který se při rekonstrukci koupelny těšil, až se do vany „naloží“.

Invalidní umyvadlo je s čelním vybráním keramiky a úsporným sifonem. Toto řešení je vytvořeno, kvůli najetí vozíku pod umyvadlo. Invalidní závěsné WC má prodlouženou keramickou mísu a sedátko bez horního poklopu. To jsou právě prvky, které Pepík ocení nejvíce, protože v původní koupelně, nic takového neměl.

 

Výběr obkladů a dlažby

sprchový kout TrutnovObklady na stěny, byly použity od Italského výrobce ve vysokém lesku. Formát byl zvolen 50 x 20 cm. Ve sprchovém koutě a za čelem vany, byl použit barevný dekor. Podezdívka vany a bílý pruh obkladu nad WC, byl ve vlnitém dekoru. Matná dlažba, byla použita ve formátu 45 x 45 cm v šedé barvě a v imitaci broušeného betonu. Na stropě, vytvořeného ze sádrokartonu, si našlo své umístění osvětlení z LED panelů. Toto osvětlení nejen dobře svítí, ale celková spotřeba všech stropních svítidel nepřesáhne 40W/hod.

 

 

 

Poděkování za realizaci koupelny

Velké poděkování chci vyjádřit mým kolegům, kteří si spolu se mnou užili tvrdou práci. Naší energií ale bylo to, že můžeme pomoci člověku, který to opravdu moc potřebuje. Velké díky patří i sociálnímu úřadu v Trutnově, bez kterého by tato koupelna vzniknout nemohla.

 

Video nové koupelny: 

 

    Kontaktní formulář


    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních a kontaktních údajů