Zpět na výpis referencí

Rekonstrukce koupelny v paneláku

Květen 2018
24 m2
Trutnov
čas18 dní
cena227 000 Kč

Někdo si třeba řekne, že rekonstrukce koupelny v paneláku je pokaždé stejná a má svým způsobem i pravdu. Vybourat umakart, odpojit rozvody, odvozit suť a hurá na novou koupelnu. Ano, do téhle fáze je to opravdu stejné, ale některé zdánlivé maličkosti dělají velké rozdíly. To byl případ u velmi příjemných a pohodových manželů Sádlových, kteří bydlí v panelovém domě, ve čtvrtém patře. Proč by to mělo být divné? No tento panelák čtvrtým patrem končí a chybí mu výtah, takže nás čekalo krasných 80 schodů nahoru a i dolů.

Příprava rekonstrukce

Jak se říká, člověk si zvykne na všechno, tak cca po 10 dnech jsem si zvykl i já schody vyběhnout. Pak jsem se i kolikrát divil, že už jsem ve čtvrtým patře. Ale ty začátky, ty byly opravdu krušné a kuřák nejsem. Když si pak ještě uvědomíte, že musíte po schodech odnést všechnu suť a cestou nahoru si brát nový materiál, tak se těch schodů nachodíte. Nejvíce to bylo, když jsme vynášeli obklady, dlažby a celkové vybavení pro koupelnu a WC. To jsme šli 42 krát a když si to vynásobíte počtem schodů 160, tak jsme na čísle 6 720 schodů za jeden den. Takže velké díky patří Davidovi, který tuto příjemnou záležitost absolvoval, vynesl přes tunu materiálu a měl to práci na celý den.

Po vynesení veškerého potřebného materiálu, se přistoupilo ke stavbě nového jádra, které vznikalo ze sádrokartonového systému Rigips. V dutinách příček se pohodlně instalovala, voda s odpady, protáhla se elektroinstalace a po vložení protihlukové izolace Isover se příčky opláštily i z druhé strany. To mezitím v koupelně už probíhaly práce na hydroizolacích, úprav panelových stěn a podlah, které se srovnaly samo-nivelační stěrkou. Tato stěrka se použila na podlaze i ve vstupní chodbě, která se těšila na novou dlažbu.

Obklady od Českého výrobce nic nezkazí

lepení obkladu TrutnovObklady majitelé zvolili od firmy Rako ve formátu 60×30 cm, se zabroušenými hranami a byla to velmi dobrá volba. Obklad vypadá senzačně, jeho spáry jsou minimální, povrch obkladu po hmatu připomíná, jako byste přejeli rukou hrubou pytlovinu, z které se dělají pytle pro přepravu brambor. Dal jsem si záležet, aby obklady neměly žádné řezy a aby v ploše vypadali celistvě. To se mi podařilo jedinou a dost náročnou věcí. Celé nové jádro jsem stavěl tak, aby se obklady vešly bez řezu. Po dohodě s majiteli, jsme využili 30 cm šířky podlahové plochy z kuchyně. Výsledná velikost koupelny je tedy  180 x 150 cm, kde kratší strana má řez v dekoru obkladu, kde je sprchový kout.

Po vyspárování obkladů stříbrošedou spárovací hmotou Ceresit se musí spáry v obkladech vyloženě hledat. Velikost dlažby byla ve stejném formátu jako obklady, tudíž 60 x 30 cm. Dlažba byla použita jednolitě v koupelně, WC a vstupní chodbě bytu.

Vybavení koupelny

sprchový kout TrutnovVýrobce Anima byl použit tam, kde se instalovala vanička z litého mramoru o velikosti 90 x 100 cm a sprchové posuvné dveře s boční skleněnou stěnou. Tento sprchový kout je velice spolehlivý a nenáročný na údržbu. Velikost vstupního otvoru těchto posuvných dveří je velmi příjemných 58 cm. Závěsná skříňka s umyvadlem z litého mramoru od Naturel Cube Way doplňuje celek koupelny. Baterie, sprchový set a veškeré koupelnové doplňky jsou od Optimy. V místnosti pro WC se umístila kombi mísa od Jiky, sedátko je s pomaloběžným sklápěním a doplňky k WC opět doplnila Optima. Revizní dvířka stoupaček jsou vyřešena pomocí sádrokartonových revizních dvířek. Dveře pro koupelnu a WC jsou obložkového typu, s nerezovou klikou. WC a koupelna je osvícena úspornými LED panely, které jsou zapuštěny v sádrokartonovém stropu a odsávání zajišťují dva odtahové ventilátory s hydraulickou zavírací žaluzií a automatickým doběhem.

 

Reference od zákazníka

Pana Chroustovského můžu jen doporučit, lepšího řemeslníka jsme si nemohli přát. Nejenže je na něho spolehnutí, ale poradí s výběrem materiálů i s designem. Je velice šikovný, pečlivý a odvádí precizní práci. Také nás velice potěšilo, že jsme nemuseli zajišťovat řemeslníky potřebné k přestavbě. A vy, co máte domácí mazlíčky, tak se vůbec nebojte😉pan Chroustovský si velice dobře rozumí i s nimi. 

 

 

    Kontaktní formulář


    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních a kontaktních údajů