Zpět na výpis referencí

Rekonstrukce panelákové koupelny

únor
4,5 m2
Svoboda nad Úpou
čas18 dní

Rekonstrukce panelákové koupelny, kde bývalý nájemník zničil majiteli bytu jádro tak, že už drželo silou vůle? Taková to rekonstrukce umakartového jádra nás potkala a níže se podívejte, jak z devastovaného panelákového bytu se podařilo vytvořit velice útulný byt s hezkou koupelnou a WC.

Příprava rekonstrukce

Po vybourání opravdu hrozného umakartového jádra a vyklizení prostoru pro novou koupelnu a WC, se začalo se stavbou. Upravila se odpadní (kanaližační) trubka, protože nové WC, bude osazeno závěsnou mísou. Měřící budíky pro vodu byly přesunuty do prostoru nových revizních dvířek. Nová konstrukce koupelnového jádra byla postavena pomocí sádrokartonu. Veškeré potřebné instalace se vedou v dutinách příček, které jsou poté zaizolovány minerální izolací. Výsledkem je rychlá výstavba nového koupelnového jádra s výbornou protihlukovou konstrukcí. Povrchy pro následné obkládání stěn jsou perfektně rovné. Výsledné obložení obkladem je pak dokonalé, bez dalších víceprací s rovnáním stěn.

Obklady a sanitární vybavení

Obklady a dlažba si majitelé zvolili v šedé barvě v několika odstínech. Byla to velmi dobrá volba, protože koupelna a WC bude moderní i za několik let a nebude upadat ve prospěch modních trendů. Nákup veškerého vybavení pro koupelnu a WC bylo od firmy Siko, s kterou velmi úzce spolupracuji. Výběr obkladů padl na českého výrobce Rako. Obklad je v rozměrech 40 x 20 cm, dlažba ve formátu 45 x 45 cm. Tím, že majitel chtěl sprchový kout  a umyvadlo se skříňkou na protilehlé straně stoupaček, musela se instalace vody a odpadů připevnit na panelovou stěnu. Aby instalace byly schované, přišla na řadu vyzdívka z pórobetonových tvárnic Ytong. V prostoru umyvadla se zdící prvky dostaly až ke stropu, ve sprchovém koutě jen do 100 cm od podlahy. Tím ve sprchovém koutě vznikla pěkná nika, která poslouží pro odkládání mycích prostředků.

Sprchová vanička z litého mramoru a skrytým odpadem, je čtvrtkruhového průřezu o stranách 90 cm. Sprchové dveře od firmy Ravak jsou v šedém odstínu a dobře spolupracují s celkem koupelny. Sprchová termostatická baterie s ruční a hlavovou sprchou doplnil výrobce Optima. Umyvadlová skříňka v dekoru dub Sonoma, vkusně rozbíjí převažující šedou barvu a úžasně ladí se vstupními dveřmi koupelny ve stejném dekoru. Zrcadlo nad umyvadlem bylo vyříznuto na míru dle rozměrů, které vznikly po nalepení obkladu na stěnu. Pro dokonalost pobytu v koupelně majitel myslel i na tepelné pohodlí. Byl nainstalován elektrický topný žebřík, který má termostatickou a časovou funkci, kdy se spíná dle nastavení hodin. Vlhké ručníky po sprchování, tak mají své místo na topném žebříku. Koupelna je vybavena tichým odtahovým ventilátorem a osvětlení dodávají LED panely.

Závěsné WC s konstrukcí Geberit

Prostor WC je obložen ve stejném duchu, jako koupelna. Bylo zde nainstalováno závěsné WC, které je vytvořeno konstrukcí od Geberitu. Ve výšce 125 cm od podlahy, je na stěně WC mísy a jeho tlačítka vytvořena nika, která narušuje svislou rovinnost stěny. Nerezová lišta pak podtrhuje detail niky. Nad nikou jsou instalována revizní dvířka, která se otvírají stlačením a jsou v jedné rovině s bílou stěnou. O recirkulaci vzduchu se stará časový ventilátor s uzavírací žaluzií a kuličkovými ložisky. O světelný efekt se hlásí technika LED panelů. Samotná WC mísa je od firmy Jika a její sedátko má pomaloběžné sklápění.

 

Doplnění k rekonstrukci jádra

Koupelnové jádro bylo realizováno tzv. koupelna na klíč. Veškerá potřebná řemesla byla zajištěna, majitelé si tak nemuseli hledat jiné řemeslníky. Koupelna má nové rozvody elektra, vody a odpadů. Výmalbu koupelnového jádra realizujeme v průběhu rekonstrukce a zajišťujeme i montáže interiérových obložkových dveří.

Tato rekonstrukce koupelnového panelákového jádra byla v součinnosti s kompletní rekonstrukcí panelákového bytu 3+1 o podlahové ploše 74 m2. Na celkový průběh rekonstrukce tohoto bytu se můžete podívat na můj web 

https://www.monter-vaclav.cz/reference/rekonstrukce-panelakoveho-bytu-31/